Nadmierne ślinienie się - techniki terapeutyczne.

Informacje

Temat szkolenia Nadmierne ślinienie się - techniki terapeutyczne.
Prowadzący 549a05bbe6ea4dae89156224d5bdaa69
Termin 02.12.2017 - 02.12.2017
Il. godzin 4 h
Nabór Zamknięty
Koszt 190 zł

Opis

mgr Marta Baj Lieder - Właścicielka Centrum Terapii Logop, logopeda wczesnej interwencji, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka karmienia, jedyna w Polsce terapeuka metody SOS Approach to Feeding, terapeuka Empathy Dolls®, terapeuka ręki, instruktorka masażu Shantala, doradca noszenia ClauWi®, autorka książek „Barwy Świata”, „Kręć się, biegaj, baw się z nami. Zestaw kart do terapii integracji sensorycznej”, „Dzieciaki naśladują zwierzaki- zestaw kart do terapii integracji sensorycznej”, "Boję się owoców"; autorka artykułów ukazujących się na ogólnopolskich portalach (dzielnicarodzica.plegodziecka.plintegracjasensoryczna.info), jak również w Magazynie Together i Wychowanie w przedszkolu. Współautorka książek dla dzieci "Przy wspólnym stole"i "Natka Pietruszka" oraz książki dla specjalistów i rodziców "O rozwoju Mouthing- czyli polskie dzieci mogą wkładać rączki do buzi".

Współzałożycielka Szkoły Terapii Karmienia „Od pestki do ogryzka” z siedzibą w Gdańsku i Warszawie oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek.

Autorka szkoleń „Wybiórczość pokarmowa o podłożu sensoryczno-motorycznym”, "Awersje pokarmowe u dzieci", „Nadwrażliwość dotykowa w sferze orofacjalnej”, „Nadmierne ślinienie się-techniki terapeutyczne”. Współautork szkolenia „Karmienie małego dziecka w aspekcie logopedycznym” oraz "Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza i elementy terapii karmienia wg standardu Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki do Ogryzka ©"

Program szkolenia: 

1) Fizjologia ślinianek.

2) Skład i funkcje śliny.

3) Rozwój kontroli ślinienia się.

4) Konsekwencje nadmiernego ślinienia się.

5) Kiedy mówimy o nadmiernym ślinieniu się?

6) Przyczyny nadmiernego ślinienia się.

7) Ślinienie się jako objaw współwystępujący.

8) Kwestionariusze dla dzieci śliniących się (ocena częstotliwości i nasilenia).

9) Rodzaje ślinienia się.

10)Techniki terapeutyczne ze szczególnym uwzględnieniem poprawy świadomości sensorycznej.

11) Ćwiczenia praktyczne.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie na warsztat butelki wody mineralnej (małej), 1 słomki, dużego guzika na sznurku lub żyłce, rękawiczki jednorazowej, szczoteczki do zębów, szpatułki i kilka monet jednogroszowych.

 

Miejsce

Adres
-
 
Kod pocztowy
-
 
Miasto
Poznań
 

-