Terapia ORM. Praktyczne konstruowanie kart pracy cz.I (motoryka, sensoryka, mobilizacja oralna).

Informacje

Temat szkolenia Terapia ORM. Praktyczne konstruowanie kart pracy cz.I (motoryka, sensoryka, mobilizacja oralna).
Prowadzący Małgorzata Łukaszewska-Choruży
Termin 25.05.2019 - 25.05.2019
Il. godzin 8 h
Nabór Zamknięty
Koszt 300 zł

Opis

"Terapia ORM - praktyczne konstruowanie kart pracy cz. I (motoryka, sensoryka, mobilizacja oralna)"

CELE: Warsztat jest skierowany do osób, które ukończyły już jedno ze szkoleń z Panią Małgorzatą Łukaszewską-Choruży, co umożliwi ograniczenie w trakcie szkolenia treści teoretycznych  i koncentrację na części praktycznej szkolenia, mającej na celu konstruowanie kart pracy dla rodziców.

Praca z rodzicami była jednym z głównych problemów pojawiających się podczas prowadzonych szkoleń z zakresu „Diagnozy i terapii dzieci z ORM”. Celem szkolenia jest wyposażenie Uczestników w konkretne narzędzia do terapii dzieci z ORM prowadzonych w formie monitoringu i terapii długofalowej.

PROWADZĄCA: mgr Małgorzata Łukaszewska- Choruży - neurologopeda kliniczny, terapeuta cranio-sacralny wg podejścia biodynamicznego, terapeuta metody Padovan (moduł I i II), terapeuta Empathy Dolls®, instrukor masażu Shantala - praktyk, wykładowca akademicki, konsultant w zakresie wspierania funkcji pokarmowych u noworodków i dzieci z wyzwaniami rozwojowymi, Dyrektor Poradni "ąę" w Płocku,

PROGRAM: 

1. Wprowadzenie teoretyczne: co podlega naszej obserwacji? –prezentacja kwestionariusza   ”Lista nagrań” dla rodzica i „Kwestionariusza  analizy nagrań” dla terapeuty.

2. Zajęcia praktyczne:  indywidualna analiza przypadku w oparciu o udostępniony autorski „Kwestionariusz  analizy nagrań” i omówienie wyników.

3. Wprowadzenie teoretyczne:  dlaczego samoregulacja jest ważnym obszarem w terapii dzieci z ORM?.

4. Zajęcia praktyczne:  warsztat  open space - sformułowanie konkretnych  zaleceń dla rodziców w obszarze samoregulacji (pampers, butelka, smoczek).

5. Wprowadzenie teoretyczne: jedzenie funkcją bazową dla rozwoju mowy -  analiza błędów najczęściej popełnianych przez rodziców.

6. Zajęcia praktyczne: praca w grupach – jak  analizować dzienniczki  jedzenia  i wykorzystywać je jako ważne narzędzie diagnostyczno-terapeutyczne ?

7. Wprowadzenie teoretyczne: „Karty pracy dla rodziców” -  omówienie i analiza autorskich kart pracy - w obszarze pracy z ciałem.

8. Zajęcia praktyczne: warsztat praktyczny -  tworzenie „ Kart pracy dla rodziców”:

·        w obszarze sensoryki stopy/dłonie,

·        w obszarze wzmacniania oralnego,

·        w obszarze ślinienia.

9.   Podsumowanie   konkretnych technik wypracowanych przez uczestników podczas  warsztatu i ich rozszerzenie o praktyczne doświadczenia prowadzącej.

 

Uwagi

Przy zapisie on-line konieczna wpłata 100 zł zaliczki na konto: Bank Pekao 35 1240 1763 1111 0010 4494 3025, co jest gwarancją utrzymania miejsca na liście.

Tytuł przelewu: Terapia ORM + imię i nazwisko

Resztę wpłat dokonujemy na to samo konto do 10.05.19

Dotrzymanie terminów płatności przez Uczestników, jest równoznaczne z dotrzymaniem Naszych zobowiązań wobec Prowadzących.

Brak regulaminowych wpłat może skutkować odwołaniem szkolenia z powodu braku gwarancji utworzenia się grupy.

Nabór na to szkolenie otwieramy 1.10.18

Miejsce

Adres
-
 
Kod pocztowy
-
 
Miasto
Poznań
 

-