Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym.

Informacje

Temat szkolenia Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym.
Prowadzący mgr Marta Baj Lider
Termin 08.05.2021 - 08.05.2021
Il. godzin 6 h
Nabór Otwarty
Koszt 320 zł

Opis

"Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym"

mgr Marta Baj Lieder - Właścicielka Centrum Terapii Logop, logopeda wczesnej interwencji, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka karmienia, jedyna w Polsce terapeuka metody SOS Approach to Feeding, terapeuka Empathy Dolls®, terapeuka ręki, instruktorka masażu Shantala, doradca noszenia ClauWi®, autorka książek „Barwy Świata”, „Kręć się, biegaj, baw się z nami. Zestaw kart do terapii integracji sensorycznej”, „Dzieciaki naśladują zwierzaki- zestaw kart do terapii integracji sensorycznej”, "Boję się owoców"; autorka artykułów ukazujących się na ogólnopolskich portalach (dzielnicarodzica.plegodziecka.plintegracjasensoryczna.info), jak również w Magazynie Together i Wychowanie w przedszkolu. Współautorka książek dla dzieci "Przy wspólnym stole"i "Natka Pietruszka" oraz książki dla specjalistów i rodziców "O rozwoju Mouthing- czyli polskie dzieci mogą wkładać rączki do buzi".

Współzałożycielka Szkoły Terapii Karmienia „Od pestki do ogryzka” z siedzibą w Gdańsku i Warszawie oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek.

Autorka szkoleń „Wybiórczość pokarmowa o podłożu sensoryczno-motorycznym”, "Awersje pokarmowe u dzieci", „Nadwrażliwość dotykowa w sferze orofacjalnej”, „Nadmierne ślinienie się-techniki terapeutyczne”. Współautork szkolenia „Karmienie małego dziecka w aspekcie logopedycznym” oraz "Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza i elementy terapii karmienia wg standardu Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki do Ogryzka ©"

Program:

Posiłek- doświadczenia płynące z przyjmowania pokarmów, fundamenty

Kim jest niejadek? Niejadek niejedno ma imię.

Wybiórczość pokarmowa- definicja, konsekwencje Oznaki świadczące o tym, że dziecko może mieć problem z jedzeniem i nie jest zwykłym niejadkiem.

Związek między doświadczeniami zdobywanymi w trakcie posiłków a integracją sensoryczną.

Trudności pokarmowe- pierwsze sygnały Komponenty wybiórczości pokarmowej ze szczególnym uwzględnieniem czynników sensoryczno-motorycznych.

Sensoryczna awersja pokarmowa- sygnały alarmowe.

Sensoryczna awersja pokarmowa - charakterystyka.

Sekwencje sensoryczno-motorycznego rozwoju w aspekcie funkcji pokarmowych.

Wybiórczość pokarmowa w ujęciu motorycznym- sygnały alarmowe.

Wybiórczość pokarmowa w ujęciu motorycznym- charakterystyka.

Diagnoza- podejście interdyscyplinarne.

Wybiórczość pokarmowa o podłożu sensorycznym - interwencja, terapia.

Wybiórczość pokarmowa o podłożu motorycznym - interwencja, terapia.

Charakterystyka programu STEP +, Food Chaining.

Zasady rozszerzania diety.

Interdyscyplinarne podejście do terapii.

Dyskusja/Pytania.

 

Uwagi

Płatność

Przy zapisie on-line konieczna wpłata 100 zł zaliczki na konto: Bank Pekao 35 1240 1763 1111 0010 4494 3025, co jest gwarancją utrzymania miejsca na liście.

Tytuł przelewu: WYBIÓRCZOŚĆ + imię i nazwisko

Resztę wpłat dokonujemy na to samo konto najpóźniej 15 dni przed szkoleniem, tj. do 23.04.21

Dotrzymanie terminów płatności przez Uczestników, jest równoznaczne z dotrzymaniem Naszych zobowiązań wobec Prowadzących.

Brak regulaminowych wpłat może skutkować odwołaniem szkolenia z powodu braku gwarancji utworzenia się grupy.

Miejsce

Adres
oś.B.Śmiałego 107
 
Kod pocztowy
61-680
 
Miasto
Poznań
 

Adres: Przedszkole nr 190, oś. B. Śmiałego 107, Poznań (p-le mieści się w budynku SP nr 34], narożna ściana z żółtej cegły, vis a vis placu zabaw i garaży, przed wejściem szpaler wysokich tui; blisko basenu Atlantis).

Dojazd z PKP: z Dworzec Zachodni tramwaj nr 12, 14 kierunek oś.Sobieskiego do przystanku Kurpińskiego (z przyst. kierować się na "Biedronkę" i dalej do SP 34) lub do przystanku Szymanowskiego (z przyst. kierować się na basen Atlantis) lub autobusy z miasta (na przystanek Strugarka) nr 174, 191, 187, 146.

Uwaga! Wjazd samochodem pod przedszkole (SP) tylko z ul.Umultowskiej w ul.Strugarka i druga w prawo do garaży (wysokie tuje) lub parking przed szkołą. To ważna informacja dla taxi oraz gdy wpisujemy adres do GPS - wpisać ul.Strugarka).

Na szklanych drzwiach przedszkola będzie kartka z logo Mega Szkolenia :)