Nadmierne ślinienie się - techniki terapeutyczne.

Informacje

Temat szkolenia Nadmierne ślinienie się - techniki terapeutyczne.
Prowadzący mgr Marta Baj Lider
Termin 09.05.2021 - 09.05.2021
Il. godzin 4 h
Nabór Otwarty
Koszt 280 zł

Opis

mgr Marta Baj Lieder - Właścicielka Centrum Terapii Logop, logopeda wczesnej interwencji, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka karmienia, jedyna w Polsce terapeuka metody SOS Approach to Feeding, terapeuka Empathy Dolls®, terapeuka ręki, instruktorka masażu Shantala, doradca noszenia ClauWi®, autorka książek „Barwy Świata”, „Kręć się, biegaj, baw się z nami. Zestaw kart do terapii integracji sensorycznej”, „Dzieciaki naśladują zwierzaki- zestaw kart do terapii integracji sensorycznej”, "Boję się owoców"; autorka artykułów ukazujących się na ogólnopolskich portalach (dzielnicarodzica.plegodziecka.plintegracjasensoryczna.info), jak również w Magazynie Together i Wychowanie w przedszkolu. Współautorka książek dla dzieci "Przy wspólnym stole"i "Natka Pietruszka" oraz książki dla specjalistów i rodziców "O rozwoju Mouthing- czyli polskie dzieci mogą wkładać rączki do buzi".

Współzałożycielka Szkoły Terapii Karmienia „Od pestki do ogryzka” z siedzibą w Gdańsku i Warszawie oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek.

Autorka szkoleń „Wybiórczość pokarmowa o podłożu sensoryczno-motorycznym”, "Awersje pokarmowe u dzieci", „Nadwrażliwość dotykowa w sferze orofacjalnej”, „Nadmierne ślinienie się-techniki terapeutyczne”. Współautork szkolenia „Karmienie małego dziecka w aspekcie logopedycznym” oraz "Trudności w karmieniu i jedzeniu. Diagnoza i elementy terapii karmienia wg standardu Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki do Ogryzka ©"

Program szkolenia: 

1) Fizjologia ślinianek.

2) Skład i funkcje śliny.

3) Rozwój kontroli ślinienia się.

4) Konsekwencje nadmiernego ślinienia się.

5) Kiedy mówimy o nadmiernym ślinieniu się?

6) Przyczyny nadmiernego ślinienia się.

7) Ślinienie się jako objaw współwystępujący.

8) Kwestionariusze dla dzieci śliniących się (ocena częstotliwości i nasilenia).

9) Rodzaje ślinienia się.

10)Techniki terapeutyczne ze szczególnym uwzględnieniem poprawy świadomości sensorycznej.

11) Ćwiczenia praktyczne.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie na warsztat butelki wody mineralnej (małej), 1 słomki, dużego guzika na sznurku lub żyłce, rękawiczki jednorazowej, szczoteczki do zębów, szpatułki i kilka monet jednogroszowych.

 

Uwagi

Płatność

Przy zapisie on-line konieczna wpłata 100 zł zaliczki na konto: Bank Pekao 35 1240 1763 1111 0010 4494 3025, co jest gwarancją utrzymania miejsca na liście.

Tytuł przelewu: ŚLINIENIE + imię i nazwisko

Resztę wpłat dokonujemy na to samo konto najpóźniej 15 dni przed szkoleniem, tj. do 24.04.21

Dotrzymanie terminów płatności przez Uczestników, jest równoznaczne z dotrzymaniem Naszych zobowiązań wobec Prowadzących.

Brak regulaminowych wpłat może skutkować odwołaniem szkolenia z powodu braku gwarancji utworzenia się grupy.

Miejsce

Adres
oś.B.Śmiałego 107
 
Kod pocztowy
61-680
 
Miasto
Poznań
 

Adres: Przedszkole nr 190, oś. B. Śmiałego 107, Poznań (p-le mieści się w budynku SP nr 34], narożna ściana z żółtej cegły, vis a vis placu zabaw i garaży, przed wejściem szpaler wysokich tui; blisko basenu Atlantis).

Dojazd z PKP: z Dworzec Zachodni tramwaj nr 12, 14 kierunek oś.Sobieskiego do przystanku Kurpińskiego (z przyst. kierować się na "Biedronkę" i dalej do SP 34) lub do przystanku Szymanowskiego (z przyst. kierować się na basen Atlantis) lub autobusy z miasta (na przystanek Strugarka) nr 174, 191, 187, 146.

Uwaga! Wjazd samochodem pod przedszkole (SP) tylko z ul.Umultowskiej w ul.Strugarka i druga w prawo do garaży (wysokie tuje) lub parking przed szkołą. To ważna informacja dla taxi oraz gdy wpisujemy adres do GPS - wpisać ul.Strugarka).

Na szklanych drzwiach przedszkola będzie kartka z logo Mega Szkolenia :)